Naprowadzacze kół to istotny element współtworzący system przeładunkowy. Ich zadaniem jest ułatwienie i zwiększenie bezpieczeństwa samochodom dostarczającym towar do magazynu. Dzięki nim można znacznie precyzyjniej wykonywać manewr podjazdu pod rampę przeładunkową, zmniejszając tym samym ryzyko ewentualnych uszkodzeń pojazdu czy innych obiektów znajdujących się na trasie przejazdu pojazdu ciężarowego. W tym wpisie wyjaśnimy, czym dokładnie są naprowadzacze kół i dlaczego warto je zamontować.

Czym są naprowadzacze kół?

Naprowadzacze kół to wyprofilowane, stalowe rury, które umieszczane są w taki sposób, aby kierowały pojazd do punktu przeładunkowego. Ich konstrukcja jest bardzo prosta. Najważniejsze w tym przypadku jest to, że wykonane są z wysokiej jakości stali, która zapewnia im trwałość i wytrzymałość.
Dzięki temu są w stanie skutecznie opierać się siłom powstającym pod naporem auta. Materiał ten jest odporny na najazdy i uderzenia, więc nie dochodzi do odkształceń czy innych uszkodzeń. Po solidnym przymocowaniu do podłoża są w stanie wytrzymać nawet bardzo duże naprężenia. Jeśli zatem powierzchnia placu manewrowego nie jest wykonana z betonowej wylewki, konieczne jest przygotowanie fundamentu, do którego następnie można je przykręcić.

Naprowadzacze kół zostały zaprojektowane w taki sposób, aby nie powodować ewentualnych uszkodzeń felg samochodów, które docelowo będą między nimi manewrować. Za sprawą odpowiedniego wyprofilowania minimalizowana jest powierzchnia styku rur i kół, co pozwala uniknąć potencjalnych przetarć czy innych uszkodzeń.

Tego typu naprowadzacze zapewnia nasza firma. Warto przy tym dodać, że wyróżniają się one również wysokim poziomem estetyki. Pod względem wizualnym wpiszą się w idealnie w architekturę każdego obiektu magazynowego czy przemysłowego. Dodatkowo zapewniamy możliwość wyboru spośród trzech typów wykończenia rur (cynkowane ogniowo, cynkowane ogniowo i malowane proszkowo, oklejane specjalną folią odblaskową po uprzednim malowaniu). W naszej ofercie dostępne są naprowadzacze wykonane z rur o różnej średnicy, więc można je dobrać adekwatnie do wielkości pojazdów oraz intensywności ruchu.

Dlaczego naprowadzacze kół są ważne?

Manewrowanie samochodem ciężarowym, często tyłem, na ograniczonej przestrzeni, bywa bardzo trudne. Naprowadzacze kół stosowane są w celu usprawnienie ruchu na placu przeładunkowym, ułatwienie pracy kierowców i zwiększenie bezpieczeństwa. Ułożone równolegle na podjeździe w odpowiedniej odległości od siebie tworzą swego rodzaju korytarz, który prowadzi pojazd pod bramę magazynową. Dzięki tym elementom kierowcy jest łatwiej ustawić pojazd pod idealnym kątem. Naprowadzacze stanowią rodzaj ogranicznika dla kół, torując drogę samochodom ciężarowym. Jeżeli w trakcie przejazdu koła nie trafią dokładnie na swoje miejsce, są wówczas naprowadzane na właściwą trasę. W ten sposób można znacznie ograniczyć czas pracy, ponieważ nie trzeba wykonywać manewru cofania wielokrotnie. Jest to również jeden z lepszych sposobów, aby ograniczyć problem uszkodzeń zarówno bramy wjazdowej, jak i ciężarówki, a nawet przewożonego towaru.

Jesteś zainteresowany naprowadzaczami kół? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.