O firmie

Systemy przeładunkowe: doki, stanowiska, uszczelnienia, akcesoria

O FIRMIE

Firma ELKO powstała w 1991 roku. Od 32 lat prowadzimy działalność gospodarczą polegającą na dostawie i montażu bram, drzwi i napędów renomowanych producentów.

Jednak obecnie najważniejszą pozycję w naszej ofercie stanowi technika przeładunku.

Wieloletnie doświadczenie pozwala nam realizować złożone zadania dotyczące wyposażenia obiektów w bramy, drzwi i nowoczesną technikę przeładunku: rampy, uszczelnienia i kompletne doki przeładunkowe. Nasza specjalizacja to remont stanowiska przeładunkowego oraz modernizacja i wyposażenie ramp przeładunkowych w nowoczesne akcesoria służące poprawie BHP przy przeładunku. Warto nam zaufać, gdy potrzebny jest remont rampy przeładunkowej.

 

 

 

Inwestorzy przemysłowi

 

Podmioty korzystające z naszej pomocy w realizacji obiektów przemysłowych, cenią nasze rady i pomoc w doborze sprzętu. Po zakończeniu inwestycji powierzają nam kompleksowy serwis branżowy.

Firmy budowlane

 

Przedsiębiorstwa widzą w nas partnera, któremu można zaufać, powierzają nam coraz poważniejsze zadania:

 • udział w projektowaniu i przygotowaniu inwestycji poprzez typowanie i dobór bram, drzwi i techniki przeładunku;
 • optymalizację pod względem ekonomicznym rozwiązań technicznych z branży bram, drzwi i techniki przeładunku;
 • kompleksowe wyposażanie obiektów w oferowane przez naszą firmę produkty.

 

O firmie

 

 

Szanujemy naszych Klientów, poświęcamy im nasz czas,
staramy się służyć fachową i kompleksową obsługą.

 

Dotychczasowym Klientom – Dziękujemy za zaufanie.

Nowych Klientów – Zapraszamy!

 

 

 

Historia

Poznaj naszą historię 

 • obrazek
  Marzec 1991
  Piotr Kłosiński, Dariusz Mizerski i Jacek Staszak odchodzą z WSK PZL Kalisz i zakładają ELKO Spółka Cywilna. Firma rozpoczyna montaż urządzeń domofonowych. A.W. (Fot.: WSK-PZL)
 • obrazek
  Czerwiec 1992
  ELKO jako pierwsza firma w Kaliszu rozpoczyna montaż napędów do bram ogrodzeniowych. Pierwsi klienci to m.in. firmy i właściciele firm AUGUSTO i HELLENA.
 • obrazek
  1993
  ELKO rozpoczyna współpracę z firmą HORMANN–POLSKA.
 • obrazek
  Maj 1998
  ELKO kupuje nieruchomość przy ul. Złotej 69a na siedzibę firmy i rozwija działalność w branży budowlanej.
 • obrazek
  Czerwiec 2002
  Otwarcie nowego salonu sprzedaży bram, drzwi i napędów przy ul. Złotej 69a.
 • obrazek
  Grudzień 2001
  ELKO Spółka Cywilna zmienia się w ELKO Spółka Jawna.
 • obrazek
  Maj 2004
  ELKO rozpoczyna produkcję uszczelnień bramowych.
 • obrazek
  Sierpień 2010
  ELKO rozpoczyna produkcję i montaż domków przeładunkowych i włącza do oferty specjalistyczne roboty budowlane.
 • obrazek
  Czerwiec 2019
  ELKO uruchamia produkcję Systemów Bezpiecznego Dokowania DOK-ELSAFE.
 • obrazek
  Lipiec 2022
  Zostaje powołana nowa spółka ELKO Spółka komandytowa z udziałem nowego pokolenia właścicieli a pierwszy z dotychczasowych właścicieli kończy działalność i udaje się na zasłużoną emeryturę.
Jak pracujemy

Od wielu lat dostarczamy skuteczne rozwiązania problemów związanych z techniką przeładunku. Zobacz jak w naszej firmie prowadzimy projekty, dzięki którym pomagamy naszym Klientom zrealizować ich plany i potrzeby w dziedzinie techniki przeładunku.

Poniżej przedstawiamy sposób w jaki realizujemy potrzeby naszych Klientów

 

ikona
EDUKACJA I INFORMACJA
Na naszych stronach internetowych/podajemy na jakich lub linkujemy do wykazu stron/zamieszczamy dużo informacji dotyczących stosowanego sprzętu i jego przydatności do realizacji konkretnych potrzeb. Bogaty dział REALIZACJE pozwala znaleźć zbliżone do oczekiwanego przez Klienta rozwiązanie lub stanowi inspiracje do jego poszukiwania. Dobrym sprawdzianem wiarygodności naszych realizacji są systematyczne reportaże z naszych prac,które umieszczamy na firmowym Facebooku: ELKO Kalisz.
ikona
KONTAKT
Współpracę z Klientem zwykle rozpoczyna kontakt telefoniczny lub e-mail, w którym Klient przedstawia swoje potrzeby i ewentualne oczekiwania. Jeżeli posiada dokumentację prosimy o jej udostępnienie, a jeżeli dokumentacji nie ma prosimy o wykonanie dokumentacji fotograficznej miejsca planowanej realizacji.
ikona
ANALIZA I PROPOZYCJE
Na podstawie przesłanych materiałów wykonujemy proces analityczny i przygotowujemy propozycje zastosowania optymalnego rozwiązania oraz określamy zakres prac do wykonania. Przedstawiamy szkice sytuacyjne oraz typujemy sprzęt do zastosowania. Na tym etapie Klient wybiera wstępnie sposób (lub warianty) rozwiązania.
ikona
OFERTA
Wstępna oferta jest wykonywana na podstawie dostarczonych materiałów i wzajemnych uzgodnień a ostateczna po wykonaniu oględzin i pomiarów. Do oferty przygotowujemy dokumentację niezbędną dla pełnego zrozumienia istoty rozwiązania.
ikona
UMOWA
Przygotowujemy i podpisujemy umowę lub zlecenie na realizację projektu. Załącznikiem do umowy jest oferta z danymi technicznymi urządzenia oraz projekt wykonawczy. W zależności od potrzeb Klienta dostarczamy uproszczony projekt w postaci szkiców lub pełną dokumentację projektową wykonaną przez uprawnionego projektanta. Umowa określa zakres prac, specyfikację urządzeń, harmonogram prac, warunki płatności i gwarancji.
ikona
REALIZACJA
W uzgodnionym czasie dostarczamy zamówione urządzenia oraz wykonane przez nas konstrukcje, wykonujemy prace budowlane, montaż i uruchomienie.
ikona
ODBIÓR I ROZLICZENIE PRAC
Po zakończeniu prac przy udziale Klienta dokonujemy odbioru i przekazania prac, przekazujemy dokumentację odbiorową i wykonujemy szkolenie pracowników Klienta. Zgodnie z ustaleniami w umowie oczekujemy na zrealizowanie płatności za nasze usługi.
ikona
OBSŁUGA POSPRZEDAŻNA
Zakończenie i rozliczenie prac nie kończy współpracy z Klientem. Oferujemy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz pomoc przy innych realizacjach.
Zaufali nam
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
Współpracujemy z
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo