Rampy przeładunkowe to urządzenia służące do wyrównywania różnicy wysokości pomiędzy skrzynią ładunkową samochodu a powierzchnią magazynu.

Rampy przeładunkowe to urządzenia służące do wyrównywania różnicy wysokości pomiędzy skrzynią ładunkową samochodu a powierzchnią magazynu. Niekiedy określane są one, jako rampy załadunkowe i mogą być użyte do samochodów o różnych wymiarach. Ważne jest, aby odpowiednio dobrać rodzaj i wielkość rampy, dzięki czemu przeładunek towaru będzie łatwiejszy i bezpieczniejszy. 

W trakcie załadunku wysokość skrzyni pojazdu może się zmieniać, co związane jest ze zmianą obciążenia. Rampy wyładunkowe dostosowują się wówczas do pożądanej wysokości i ułatwiają tym samym transport wewnętrzny towaru. Należy jednak pamiętać o tym, że bezpieczeństwo korzystania z platformy jest zależne od prawidłowego montażu rampy przeładunkowej. Proponujemy profesjonalny montaż ramp wykonywany przez doświadczonych pracowników naszej firmy. Dobieramy odpowiednie parametry podczas instalacji platformy i stale mamy na uwadze Państwa bezpieczeństwo.

W zależności od Państwa indywidualnych potrzeb i specyfiki działalności oferujemy rampy przeładunkowe z wargą obrotową oraz rampy przeładunkowe z wysuwaną wargą.

 

Jak działają rampy przeładunkowe?

Rampy przeładunkowe z wysuwaną wargą DLE umożliwiają wózkom widłowym sprawne poruszanie się pomiędzy magazynem a skrzynią ładunkową pojazdu. Po uruchomieniu urządzenia dwa siłowniki hydrauliczne podnoszą platformę, a jeden dodatkowy wysuwa wargę. Następnie platforma zostaje opuszczona do poziomu podłogi skrzyni ładunkowej. Po załadowaniu lub wyładowaniu towaru platforma podnosi się, a warga się przesuwa. W efekcie urządzenie wraca do pozycji wyjściowej. Rampy załadunkowe z wargą obrotową są niezwykle proste w obsłudze, a sterowanie odbywa się za pomocą jednego przycisku. Wystarczy go nacisnąć, aby podnieść platformę do najwyższego punktu i wysunąć wargę obrotową rampy. Następnie należy zwolnić przycisk, co spowoduje, że platforma opadnie na podłogę skrzyni ładunkowej. Kiedy załadunek lub wyładunek zostanie zakończony, należy ponownie nacisnąć i przytrzymać przycisk powrotu, aby urządzenie wróciło do pozycji wyjściowej.

 

Zastosowanie ramp załadunkowych

Nie da się ukryć, że wybór odpowiedniej rampy załadunkowej jest kluczem do sukcesu. To właśnie dzięki sprawnej i precyzyjnej rampie będą Państwo w stanie przeprowadzić proces przeładunku, załadunku, jak i rozładunku towarów w efektywny i bezpieczny sposób. Wybierając rampę, należy więc kierować się przede wszystkim jej zastosowaniem i specyfikacją. Jak już wspomnieliśmy, w naszej ofercie dostępne są zarówno mechaniczne rampy przeładunkowe, jak i rampy z wysuwaną oraz obrotową wargą – tzw. elektrohydrauliczne.

Jeżeli chodzi o rampy załadunkowe mechaniczne, to są one najlepszym wyborem w przypadku magazynów o zmiennym ruchu przeładunkowym oraz w miejscach, gdzie obsługiwane są różne środki transportu, o różnej długości i wysokości.

Z kolei rampy załadunkowe z wargą wysuwaną lub obrotową doskonale sprawdzają się w magazynach, halach, centrach logistycznych oraz wszelkiego rodzaju obiektach przemysłowych, w których występuję wysokie wymagania eksploatacyjne, a rampa jest często i intensywnie użytkowana.

 

 

Kiedy należy wykonać remont rampy przeładunkowej?

Remont rampy przeładunkowej może okazać się koniecznością po kilku latach intensywnego użytkowania. Rampy są często narażone na zmienne temperatury i inne szkodliwe czynniki atmosferyczne, w wyniku których mogą korodować i się niszczyć. Rampy wyładunkowe wystawione są też na działanie wielkich sił mechanicznych, co powoduje ścieranie i kruszenie ich krawędzi. Wymiana uszkodzonej lub zużytej rampy przeładunkowej to działanie wymagające dużego doświadczenia. Oferujemy Państwu pomoc w postaci remontu rampy przeładunkowej i chętnie udzielimy odpowiedzi na wszelkie pytania.

 


Dlaczego warto zdecydować się na remont rampy przeładunkowej z naszą firmą?

 

 

Jak już wspomnieliśmy, remont rampy przeładunkowej wymaga specjalistycznej wiedzy, profesjonalnego sprzętu oraz doświadczenia. W naszym zespole pracują wykwalifikowani serwisanci, dla których remont nawet najbardziej wyeksploatowanych ramp załadunkowych nie stanowi żadnego wyzwania. W zależności od stopnia uszkodzenia proponujemy wymianę poszczególnych elementów na nowe bądź też ich naprawę.

Gwarantujemy, że z nami odzyskają Państwo w pełni sprawną i bezpieczną w użytkowaniu rampę przeładunkową, która posłuży przez kolejne lata.