Gdzie sprawdzają się rampy przeładunkowe z obrotową wargą?

Rampy przeładunkowe z obrotową wargą to niezawodne i trwałe konstrukcje umożliwiające intensywny przeładunek przy niskich kosztach eksploatacyjnych. Są to elektrohydrauliczne urządzenia – platforma podnosi się po naciśnięciu przycisku, który uruchamia dwa siłowniki. Po osiągnięciu najwyższego punktu wychyla się warga obrotowa, która opuszczana jest tak długo, aż osiągnie poziom podłogi karoserii. Siłowniki gwarantują stabilność rampy, a segmenty wargi pozwalają na dostęp wózka widłowego do nadwozia pojazdu.

Warga obrotowa jest niezastąpiona, jeśli konieczne jest ustawienie rampy w nadwoziu oraz przy bocznym załadunku. Możliwa jest praca z samochodami, których szerokość jest mniejsza niż szerokość platformy. Obrotowa warga pozwala na przyjmowanie dowolnej pozycji w stosunku do poziomu naczepy, a więc sprawdza się nawet w bardzo wymagających procesach załadunku towarów. Rampy przeładunkowe można montować metodą wiszącą, skrzynkową lub wbudowaną.

Zalety ramp z obrotową wargą

Rampy z obrotową wargą charakteryzują się długą żywotnością – mocna konstrukcja wytrzyma nawet intensywną eksploatację. Wytrzymałość ramp wynika z precyzji wykonanych spawów oraz zabezpieczeń antykorozyjnych w postaci malowania proszkowego. Rampy przeładunkowe z obrotową wargą mogą być stosowane w ekstremalnych warunkach i nie są podatne na destrukcyjny wpływ czynników atmosferycznych.

Rampy przeładunkowe są całkowicie bezpieczne w eksploatacji – dzięki specjalnym osłonom nie ma ryzyka, że noga pracownika utknie w szczelinie pomiędzy mostkiem a zagłębieniem pod nim w trakcie pracy. Co więcej, urządzenie hydrauliczne zatrzymuje mostek w momencie, gdy pojazd niespodziewanie odjedzie w trakcie obsługi. Standardowe rampy mają szerokość 2000 mm, ale możliwe jest także zamówienie szerszej rampy.