Domki przeładunkowe to konstrukcje, które odgrywają istotną rolę w procesie załadunku i rozładunku towarów. Umieszczane są poza głównym magazynem, a ich celem jest zabezpieczenie ładunków przed czynnikami atmosferycznymi, takimi jak silny wiatr, opady deszczu i śniegu, zbyt niskie lub wysokie temperatury. Ze względu na ich szerokie i różnorodne zastosowanie, dostępne są w różnych wariantach. Można więc dobrać odpowiedni domek przeładunkowy adekwatnie do swoich potrzeb. Przekonaj się, na jakie opcje możesz liczyć, korzystając z usług naszej firmy.

Różne warianty domków przeładunkowych

Oferowane domki przeładunkowe mają różną konstrukcję, dlatego też można dopasować je do specyficznych warunków panującym na zapleczu magazynowym. Oprócz standardowych domków zapewniamy też nietypowe rozwiązania, które przeznaczone są do najbardziej wymagających lokalizacji.

Wyróżniamy następujące warianty domków przeładunkowych:

  • Doki zróżnicowane według pokrycia dachu i ścian. W tym przypadku wyróżniamy dodatkowo trzy kolejne kategorie domków: z konstrukcją do obudowy przez odbiorcę, z obudową wykonaną z płyty izolowanej, z obudową blachą nieizolowaną.
  • Doki zróżnicowane pod względem sposobu ustawienia konstrukcji. W tej kategorii wyróżniamy dwie kolejne opcje: doku prostopadłe do budynku i doki ustawione pod kątem do budynku.
  • Doki zróżnicowane pod względem rodzaju uszczelnienia bramowego.
  • Doki zróżnicowane pod względem liczby domków.

Oprócz tego w domkach przeładunkowych mogą występować różne typy uszczelnień, a więc:

  • uszczelnienie klapowe
  • uszczelnienie pneumatyczne

Domek przeładunkowy może być stosowany jako konstrukcja pojedyncza lub stanowić element złożenia szeregowego.

Dobór domku przeładunkowego – na co zwracać uwagę?

Wariantów domków przeładunkowych jest kilka, więc każdy może znaleźć rozwiązanie idealnie dopasowane do swoich potrzeb. Podczas wyboru należy kierować się przede wszystkim wielkością magazynu, a także ilością przeładowywanego towaru. Trzeba też zwrócić uwagę na to, jak dużą przestrzeń manewrową zapewnia teren przed magazynem. W przypadku magazynów o dużej mocy przeładunkowej zwykle zastosowanie znajdują szeregowe domki przeładunkowe.