Prace logistyczne związane z załadunkiem i przeładunkiem różnego rodzaju towarów w wielu przypadkach muszą przebiegać sprawnie i w jak najkrótszym czasie. Niestety pośpiech nie jest dobrym doradcą, przez co może dochodzić do różnego rodzaju wypadków czy niebezpiecznych zachowań. Aby tego uniknąć i jednocześnie zapewnić odpowiednio szybki proces przeładunku, warto wyposażyć rampę przeładunkową w odpowiednie akcesoria.

W jaki sposób można zabezpieczyć podjazd pod rampę przeładunkową?

W celu dodatkowego zabezpieczenia pojazdu przy rampie przeładunkowej stosuje się kliny zabezpieczające. Ten prosty i niepozorny element umieszcza się pod przednimi kołami pojazdu, dzięki czemu można dodatkowo zabezpieczyć samochód przed niekontrolowanym odsunięciem się od rampy przeładunkowej. Obecnie dostępne są również bardziej rozbudowane systemy, w których kliny połączone są z rampą oraz światłami sygnalizacyjnymi.

Zamontowanie klinów jest niezwykle szybkie i proste, a pozwala na znaczącą poprawę bezpieczeństwa zarówno pracowników, jak i pojazdu. Dzięki temu rozwiązaniu samochody dostawcze są chronione przed kradzieżą podczas przeładunku. Podjazd pod rampę przeładunkową warto wyposażyć także w odpowiednie lampy sygnalizacyjne, lampy dokowe LED czy naprowadzane kół. Ten ostatni element pozwala na zabezpieczenie pojazdu przed uszkodzeniem, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza w stosunkowo wąskich miejscach przeładunku.

Jak jeszcze można zabezpieczyć podjazd pod rampę przeładunkową?

Kolejnym akcesorium zabezpieczającym podjazd pod rampę są odbojniki. Chronią one zarówno samochód, jak i samą rampę przed wyszczerbieniem i uszkodzeniami mechanicznymi. Wszystkie elementy zabezpieczające podjazd pod rampę mają również za zadanie zapewnić kierowcy wygodny i bezpieczny wjazd.