Jak zorganizować sprawny podjazd do kontenera?

niebieskie kontenery Powrót

Kontenery są obecnie jednym z najczęściej wybieranych sposobów na składowanie różnego rodzaju towarów. Są trwałe, łatwe w transporcie, można dopasowywać je pod swoje potrzeby. Do ich zalet należy również odporność na uszkodzenia mechaniczne, zmienne temperatury czy niekorzystne warunki atmosferyczne. Jedyną problematyczną rzeczą, związaną z kontenerami, jest ich załadunek. Aby zapewnić sprawny i wygodny podjazd do kontenera, warto zainwestować w mostki przeładunkowe.

Dlaczego mostki załadunkowe są dobrym rozwiązaniem w przypadku kontenerów?

Kontenery najczęściej stawia się zabezpieczeniu, przez co znajdują się na nieco wyższym poziomie niż podłoże. Dzięki mostkowi przeładunkowemu możliwy jest sprawny załadunek i rozładunek kontenerów na placu manewrowym. Jest bardzo łatwa w obsłudze – przenosi się ją i ustawia za pomocą wózka widłowego. Jak sama nazwa wskazuje ma on postać pomostu łączącego kontener z podłożem.

Mobilne rampy przeładunkowe są bardzo tanim i skutecznym sposobem na usprawnienie prac przeładunkowych na placu budowy oraz większą efektywność. Dużym plusem mostków przeładunkowych jest ich prosty mechanizm działania, co wpływa na łatwość jego używania. Mobilna rampa wymaga jednoosobowej obsługi – porusza się nim za pomocą dźwigni ręcznej, wspomaganej przez sprężynę gazową. Co więcej, ten typ mostku nie wymaga zasilania energią elektryczną.

Do zalet tego rozwiązania należy zaliczyć również niską masę własną oraz dużą wytrzymałość. Dzięki temu mostek przeładunkowy może być wykorzystany, niezależnie od tego, jaki ładunek ma zostać po nim przetransportowany. Ten typ platformy dostępny jest w różnych szerokościach, dzięki czemu można dopasować je do konkretnego kontenera. Ich wykorzystanie jest gwarancją sprawnego podjazdu i przeładunku kontenera.