Przeładunek jest jednym z bardzo istotnych elementów łańcucha dostaw. Jego poprawne i terminowe wykonanie ma znaczący wpływ na dalszą podróż danego ładunku. Niekiedy konieczne jest wykonanie przeładunku w słabych warunkach pogodowych czy w nocy, co znacznie utrudnia pracę pracowników, jak i podjazd do rampy przeładunkowej. Aby ułatwić pracę oraz usprawnić proces przeładunku, można zastosować specjalistyczne lampy dokowe.

Z jakiego powodu lampy dokowe są tak dużym wsparciem podczas przeładunków?

Lampy dokowe są elementem, dzięki któremu możliwy jest bezpieczny transport towarów pomiędzy podjazdem a magazynem. Dzięki nim widoczność w doku, a także w naczepie samochodu dostawczego jest znacznie większa, dzięki czemu prace przebiegają o wiele sprawniej. Bardzo często dojazd do miejsca załadunku jest wąski i słabo oświetlony, przez co dochodzi do uszkodzeń ładunku, samochodu lub innych elementów magazynowych. Dzięki dodatkowemu oświetleniu ryzyko uszkodzeń znacznie się zmniejsza.

Dużą zaletą lamp dokowych  LED jest to, że dają bardzo silny, nierozproszony strumień światła, który doskonale oświetla dany obszar. Stosując zwykłe lampy, nie ma możliwości uzyskania tak dobrego efektu. Można montować je zarówno w naczepie, jak i wewnątrz magazynu. Ze względu na to, że przewożone ładunki są często bardzo duże i ciężkie, lampy te muszą być odporne na uszkodzenia mechaniczne. Bardzo ważnym elementem są ruchome wysięgniki, dzięki którym wszelkie kolizje z innymi przedmiotami są amortyzowane.

Warto pamiętać, że lampy dokowe mogą różnić się między sobą. Aby uzyskać odpowiednią jasność, zapewniającą komfortowe warunki prace, należy dobrać lampy nieoślepiające, dające światło o naturalnej barwie. Najlepiej sprawdzają się lampy dokowe LED. Decydując się na ten typ lamp, warto zwrócić także uwagę na ilość diod, stopień oświetlenia, jaki zapewnia, a także jakość wykonania. Dobrze dobrana lampa dokowa z pewnością poprawi komfort pracy, zapewniając nieocenioną pomoc przy przeładunkach.