Podjazd pod rampy
Podjazd pod rampy

W modernizowanych obiektach  magazynowych  często występuje potrzeba wykonania specjalnego podjazdu dla wózków widłowych lub innych pojazdów. Konieczność sprawnego przewożenia towarów z poziomu posadzki hali do poziomu podłogi pojazdu zapewniają wykonywane na specjalne zamówienie stalowe podjazdy pod rampę.

Projektowane na określoną nośność mają dopuszczalne pochylenie do 12,5% i są montowane na stałe. Mogą być wykonywane jako zewnętrzne lub wewnętrzne.

 

Kiedy warto zastosować podjazd pod rampę?

Podjazdy pod rampę stosujemy gdy:

  • brak jest wystarczającej różnicy wysokości pomiędzy rampą o poziomem  posadzki hali.
  • wymagana intensywność przeładunku wyklucza możliwość zastosowania innych rozwiązań np.  podnośnika nożycowego
  • istnieje dość miejsca na takie rozwiązanie

Podjazd pod rampę może wiązać się z wieloma trudnościami, dlatego też oferujemy liczne akcesoria, dzięki którym przeładunek towaru może okazać się nie tylko szybszy i bardziej sprawny, ale też bezpieczniejszy. Jeśli więc przygotowują Państwo nowe stanowisko albo też planują remont rampy przeładunkowej, warto pomyśleć o rozwiązaniach, które w przyszłości znacząco ułatwią pracę. Chodzi zarówno o pracę kierowców samochodów dostawczych, jak i obowiązki obsługi hali, która przyjmuje ładunki. Dzięki naszym akcesoriom podjazd pod rampę może być naprawdę prosty!

Łatwy podjazd pod rampę

W naszej ofercie znajdą Państwo także akcesoria, które bezpośrednio ułatwiają podjazd pod rampę. Mowa o praktycznych naprowadzaczach, dzięki którym precyzyjne ustawienie auta pod właściwym kątem nie stwarza większych problemów. Sztywna konstrukcja metalowych rur naprowadzających praktycznie uniemożliwia zboczenie z właściwego kursu, przez co załadunek odbywa się zgodnie z planem. Obok rozwiązań już wspomnianych oferujemy także różne typy odbojników. Pośród najpopularniejszych odbojnic warto wymienić te wykonane z kauczuku. Guma chroni krawędzie rampy przed wyszczerbianiem, ale też ściany auta prze zarysowaniem i wgnieceniami. Odbojnice, które znajdą Państwo w naszym asortymencie, charakteryzują się również sprawdzonym i praktycznym wymiarem wizualnym. Połączenie koloru żółtego z czarnym zapewnia im dobrą widoczność, dzięki czemu są jeszcze bardziej praktyczne.

Pośród pozostałych akcesoriów, które ułatwiają podjazd pod rampę, należy wspomnieć specjalistyczne kliny zabezpieczające koła. Stosując zabezpieczenia tego typu, można wyeliminować niekontrolowane przesunięcia dokującego auta, co w konsekwencji mogłoby okazać się niebezpieczne. Dodajmy tylko, że znaczne podniesienie bezpieczeństwa pracy zapewnia również oferowany przez nas autorski System Bezpiecznego Dokowania DOK-ELSAFE.

Centrala i światła sygnalizacyjne wewnętrzne

Klin blokujący

Stanowisko przeładunkowe