Firma ELKO dostarcza rampy przeładunkowe dostosowane do wielu sytuacji montażowych. Dla każdego z dostępnych modeli opracowano specjalne warianty montażowe – w tym dedykowane elementy tj. gniazdo rampy umożliwiające optymalny montaż.

Wyróżniamy m.in. modele ramowe, których montaż odbywa się we wcześniej przygotowanym otworze. Doskonale sprawdzają się w przypadku montażu szeregowego w betonowych elementach prefabrykowanych.

Wśród podstawowych wariantów montażowych ramp znajdziemy:

  • montaż do dedykowanego gniazda z prefabrykowanym kątownikiem,
  • metodę skrzynkową do zabetonowania – w tym przypadku zabetonowanie ma miejsce już na etapie montowania rampy,
  • metodę polegającą na spawaniu pomostu do kształtowników – przeznaczoną dla ramp o konstrukcji bezramowej,
  • zabetonowanie rampy przy już istniejącej posadzce,
  • zabetonowanie rampy bez posadzki.

Wybór najlepszej metody montażu rampy uzależniony jest od projektu oraz aktualnego statusu obiektu, w którym odbędzie się cały proces. Inne metody dedykowane są obiektom nowym, a inne obiektom poddanym modernizacji.

Terminowy i profesjonalny montaż ramp z firmą Elko

Jako wykwalifikowani monterzy z wieloletnim doświadczeniem mamy świadomość, że montaż rampy przeładunkowej powinien zostać przeprowadzony nie tylko zgodnie z dokumentacją projektową, ale również w sposób precyzyjny i zgodny ze standardami. Tylko wtedy zamontowana rampa będzie bezpieczna w eksploatacji, a jej użytkowanie stanie się czystą przyjemnością. Warto jednocześnie mieć na uwadze, że nieprawidłowo przeprowadzony montaż może stać się przyczyną szybkiego zużycia i uszkodzenia ważnych elementów, nie wspominając już o zagrożeniu dla osób obsługujących rampę.

Z naszą ekipą montażową cały proces przebiegnie sprawnie, a sam montaż zostanie przeprowadzony terminowo i zgodnie z najwyższymi standardami.

Wersja standard

Rampa spawana do konstrukcji zalanej betonem w gnieździe

Wersja ramowa

Rampa spawana do ramy stalowej na obwodzie gniazda. Wersja również stosowana do domków przeładunkowych.

Wersja do zalania

Rampa do zalania betonem razem z posadzką