Uszczelnienia pneumatyczne

Uszczelnienia bramowe

Uszczelnienia pneumatyczne
Uszczelnienia pneumatyczne

Uszczelnienia pneumatyczne mają doskonałe właściwości uszczelniające i zapobiegają przedostawaniu się zimnego (lub ciepłego) powietrza do wnętrza hali.

Jest to rozwiązanie wyjątkowo energooszczędne. Po zadokowaniu pojazdu poduszki są nadmuchiwane i dokładnie przylegają do skrzyni ładunkowej. Po zakończeniu przeładunku i wyłączeniu wentylatora powietrze jest usuwane z poduszek i pojazd może odjechać.

Tak zaawansowana konstrukcja uszczelnień pneumatycznych oraz sposób działania gwarantują najwyższy poziom szczelności, co przekłada się na znaczną poprawę efektywności energetycznej obiektu, w którym znajduje się rampa przeładunkowa, a tym samym redukcję kosztów związanych z jego ogrzewaniem.

Uszczelnienia pneumatyczne – rozwiązanie dla samochodów o różnych parametrach!

Jedną z podstawowych, a zarazem najistotniejszych zalet uszczelnień pneumatycznych jest możliwość zastosowania w przypadku ramp obsługujących samochody o różnych parametrach. Niezależnie od wysokości, długości i kształtu skrzyni uszczelnienie po zadokowaniu pojazdu zostanie napełnione powietrzem. W efekcie powstanie w 100% szczelna i doskonale izolująca zapora termiczna.

 

Czy uszczelnienie jest obowiązkowym elementem wyposażenia rampy?

Pomimo tego, że uszczelnienie nie należy do obowiązkowych, z góry nakazanych przez przepisy BHP elementów wyposażenia ramp, jest to jeden z ważniejszych komponentów. Kluczowe jest tutaj zamontowanie idealnie dopasowanej wersji uszczelnienia. Biorąc pod uwagę fakt, że uszczelnienia pneumatyczne występują w różnych wersjach, ich wybór zawsze warto skonsultować z fachowcem. Nasza firma Elko specjalizuje się w dostawach systemów przeładunkowych oraz akcesoriów od wielu lat. W trakcie dotychczasowej działalności mieliśmy okazję pracować nad wieloma, złożonymi i trudnymi zleceniami, co pozwoliło nam uzyskać cenną i specjalistyczną wiedzę. Jeżeli zatem zależy Państwu na pewnym i sprawdzonym rozwiązaniu, zachęcamy do kontaktu.

 

Zalety

  • wyeliminowanie przeciągów w hali
  • ograniczenie strat energii w czasie przeładunku
  • zapewnienie szczelności połączenia : samochód -dok przeładunkowy
  • duża odporność mechaniczna