Z jakich elementów składa się System Bezpiecznego Dokowania DOK-ELSAFE?

Systemy Bezpiecznego Dokowania to rozwiązania, które nie tylko zwiększają efektywność przeładunku, ale przede wszystkim podnoszą poziom bezpieczeństwa tego procesu. DOK-ELSAFE to jeden z innowacyjnych, elektronicznych systemów, które wspomagają przeładunek.  Przyjrzyjmy się zatem jak układ ten właściwie działa i z jakich elementów się składa.

System Bezpiecznego Dokowania DOK-ELSAFE – podstawowe informacje

Kierowca pojazdu, zaraz po jego zadokowaniu do rampy podjazdowej, na której zamontowany jest system, powinien podłożyć pod oponę specjalny klin (z zachowaniem od 1 do 2 centymetrów luzu). Dzięki temu na sygnalizatorze świetlnym wewnątrz magazynu zaświeci się żółta lampka, która da sygnał pracownikowi do tego, aby rozpocząć proces przeładunku. Następnie zalecane jest otworzenie bramy, uruchomienie rampy i połączenie jej z pojazdem. Światła sygnalizatora wewnętrznego powinny zmienić się w tym czasie na zielone, a sygnalizatora zewnętrznego – na czerwone. Jeśli klin pod kołem zmieni swoje położenie lub zostanie przesunięty, system uruchomi alarm dźwiękowy (światła na dwóch sygnalizatorach zaczną migać na czerwono). Gdy przeładunek się zakończy i rampa przeładunkowa zostanie złożona do pozycji wyjściowej, światła sygnalizatora zewnętrznego zmienią się na zielone, a sygnalizatora wewnętrznego – na czerwone. Ostatnim zadaniem kierowcy przed odjazdem jest odłożenie klina do kieszeni naściennej.

Na System Bezpiecznego Dokowania DOK-ELSAFE składa się:

  • sygnalizator świetlny wewnętrzny
  • sygnalizator świetlny zewnętrzny
  • sygnalizator dźwiękowy
  • klin blokujący wraz z czujnikiem optycznym
  • centrala sterująca DOK-ELSAFE

DOK-ELSAFE to nasz autorski system bezpiecznego dokowania, który jest odpowiedzią na problemy, z jakimi dotychczas borykał się sektor logistyki. Ten zintegrowany układ zmniejsza zagrożenia wypadków, jakie mogą wydarzyć się podczas intensywnych prac przeładunkowych czy pracy w późnych godzinach. Systemy bezpiecznego dokowania stają się coraz bardziej popularnym wyposażeniem doków przeładunkowych. Dla zwiększenia bezpieczeństwa pracy w magazynie warto doposażyć doki w system DOK-ELSAFE.