Podjazd pod rampę – akcesoria: Naprowadzacze kół

Naprowadzacze kół Powrót

Manewrowanie samochodem ciężarowym, w szczególności tyłem, na terenie o często ograniczonych rozmiarach, może stanowić wyzwanie dla kierowcy. Ryzykowany jest zwłaszcza podjazd pod rampę przeładunkową. Wykonując ten manewr można bowiem łatwo uszkodzić pojazd. Aby tego uniknąć i zapewnić precyzyjny oraz bezpieczny podjazd, instaluje się naprowadzacze kół. Mają one formę wyprofilowanych, stalowych rur, które umieszcza się w taki sposób, by kierowały samochód do punktu przeładunkowego. Naprowadzacze pomagają także uniknąć potencjalnych kolizji pomiędzy ulokowanymi tuż obok siebie pojazdami, na które w tym samym czasie ładowane są towary.

Jakie naprowadzacze kół oferujemy?

Oferowane przez nas naprowadzacze kół wykonane są ze stali, która zapewnia im trwałość niezbędną, by oprzeć się siłom powstającym pod naporem auta. Jednocześnie zostały one zaprojektowane w taki sposób, aby nie powodować uszkodzenia felg samochodów, które będą między nimi manewrować. Innym atutem naprowadzaczy, które znajdą Państwo w naszym asortymencie, jest fakt, że wykonane zostały z odpowiednio wyprofilowanych rur. Dzięki temu zabiegowi minimalizowana jest powierzchnia styku rur oraz kół, co pozwala uniknąć potencjalnych przetarć i innych zniszczeń. Warto również dodać, że rury naprowadzające zostały wykonane z materiałów, które są odporne na ewentualne najazdy, dzięki czemu nie ma obaw, że dojdzie do ich odkształcenia. Naprowadzacze, z powodu ogromnych naprężeń, na jakie są narażone, powinny być solidnie przymocowane do podłoża. Jeśli plac manewrowy nie ma wybetonowanej wylewki, wówczas niezbędne może być przygotowanie fundamentu, do którego się je przykręci.

Na marginesie należy wspomnieć, że oferowane przez nas naprowadzacze kół cechują się również wysokim poziomem estetyki. Można zatem powiedzieć, że to rozwiązania, które z łatwością wpiszą się w krajobraz terenów magazynowych i przemysłowych. Do Państwa dyspozycji oddajemy trzy typy wykończenia – rury cynkujemy ogniowo, cynkujemy ogniowo i pokrywamy następnie farbą dowolnej barwy, stosując technikę malowania proszkowego, a także oklejamy malowane rury pasami wykonanymi ze specjalnej folii odblaskowej.

W naszej ofercie znajdą Państwo naprowadzacze wykonane z rur różnej średnicy. To parametr, który wpływa na wytrzymałość prowadnic, dlatego też w halach i magazynach o dużej częstotliwości dostaw, obsługiwanych w dodatku przez największe auta, stosuje się naprowadzacze o średnicy zbliżonej do 160 mm. Tam natomiast, gdzie ruch jest mniej intensywny, a do obsługi stosowane są mniejsze samochody, instalować można naprowadzacze do kół o mniejszym przekroju.