Akcesoria: Naprowadzacze kół

Naprowadzacze kół Powrót

Manewrowanie samochodem ciężarowym, w szczególności tyłem, na terenie o często ograniczonych rozmiarach, może stanowić wyzwanie dla kierowcy. Ryzykowany jest zwłaszcza podjazd pod rampę przeładunkową. Wykonując ten manewr można bowiem łatwo uszkodzić pojazd. Aby tego uniknąć i zapewnić precyzyjny oraz bezpieczny podjazd, instaluje się naprowadzacze kół. Mają one formę wyprofilowanych, stalowych rur, które umieszcza się w taki sposób, by kierowały samochód do punktu przeładunkowego. Naprowadzacze pomagają także uniknąć potencjalnych kolizji pomiędzy ulokowanymi tuż obok siebie pojazdami, na które w tym samym czasie ładowane są towary.

Jakie naprowadzacze kół oferujemy?

Oferowane przez nas naprowadzacze kół wykonane są ze stali, która zapewnia im trwałość niezbędną, by oprzeć się siłom powstającym pod naporem auta. Jednocześnie zostały one zaprojektowane w taki sposób, abynie powodować uszkodzenia felg samochodów, które będą między nimi manewrować. Naprowadzacze, z powodu ogromnych naprężeń, na jakie są narażone, powinny być solidnie przymocowane do podłoża. Jeśli plac manewrowy nie ma wybetonowanej wylewki wówczas niezbędne może być przygotowanie fundamentu, do którego się je przykręci.

Podsumowując, cynkowane naprowadzacze kół z naszej oferty pomagają kierowcy zająć prawidłową pozycję przed dokiem. Zapobiegają uszkodzeniom rampy, bramy i uszczelnienia spowodowanym nieprawidłowym dokowaniem pojazdu. Dokumentacja techniczna z prawidłowym rozmieszczeniem naprowadzaczy dostępna jest na życzenie klienta.