Systemy przeładunkowe – firma ELKO: Rampy przeładunkowe

Powrót

Rampy przeładunkowe to urządzenia służące do wyrównywania różnicy wysokości pomiędzy skrzynią ładunkową samochodu a powierzchnią magazynu. Niekiedy określane są one, jako rampy załadunkowe i mogą być użyte do samochodów o różnych wymiarach. Ważne jest, aby odpowiednio dobrać rodzaj i wielkość rampy, dzięki czemu przeładunek towaru będzie łatwiejszy i bezpieczniejszy. Oferujemy Państwu rampy przeładunkowe z wargą obrotową DLH oraz rampy przeładunkowe z wysuwaną wargą DLE.

W trakcie załadunku wysokość skrzyni pojazdu może się zmieniać, co związane jest ze zmianą obciążenia. Rampy wyładunkowe dostosowują się wówczas do pożądanej wysokości i ułatwiają tym samym transport wewnętrzny towaru. Należy jednak pamiętać o tym, że bezpieczeństwo korzystania z platformy jest zależne od prawidłowego montażu rampy przeładunkowej. Proponujemy profesjonalny montaż ramp wykonywany przez doświadczonych pracowników naszej firmy. Dobieramy odpowiednie parametry podczas instalacji platformy i stale mamy na uwadze Państwa bezpieczeństwo.

Jak działają rampy przeładunkowe?

Rampy przeładunkowe z wysuwaną wargą umożliwiają wózkom widłowym sprawne poruszanie się pomiędzy magazynem a skrzynią ładunkową pojazdu. Po uruchomieniu urządzenia dwa siłowniki hydrauliczne podnoszą platformę, a jeden dodatkowy wysuwa wargę. Następnie platforma zostaje opuszczona do poziomu podłogi skrzyni ładunkowej. Po załadowaniu lub wyładowaniu towaru platforma podnosi się, a warga się przesuwa. W efekcie urządzenie wraca do pozycji wyjściowej. Rampy przeładunkowe z wargą obrotową są niezwykle proste w obsłudze, a sterowanie odbywa się za pomocą jednego przycisku. Wystarczy go nacisnąć, aby podnieść platformę do najwyższego punktu i wysunąć wargę obrotową rampy. Następnie należy zwolnić przycisk, co spowoduje, że platforma opadnie na podłogę skrzyni ładunkowej. Kiedy załadunek lub wyładunek zostanie zakończony, należy ponownie nacisnąć i przytrzymać przycisk powrotu, aby urządzenie wróciło do pozycji wyjściowej.

Kiedy należy wykonać remont rampy przeładunkowej?

Remont rampy przeładunkowej może okazać się koniecznością po kilku latach intensywnego użytkowania. Rampy są często narażone na zmienne temperatury i inne szkodliwe czynniki atmosferyczne, w wyniku których mogą korodować i się niszczyć. Rampy wyładunkowe wystawione są też na działanie wielkich sił mechanicznych, co powoduje ścieranie i kruszenie ich krawędzi. Wymiana uszkodzonej lub zużytej rampy przeładunkowej to działanie wymagające dużego doświadczenia. Oferujemy Państwu pomoc w postaci remontu rampy przeładunkowej i chętnie udzielimy odpowiedzi na wszelkie pytania.